Najnowsze komentarze
 
2013-05-30 06:07
chwilowki do wpisu:
Praca w Banku
Coraz więcej kont internetowych, coraz mniej ludzi przy kasach, chyba że po pożyczki.
 
2012-07-31 13:53
http://www.sylpio.c do wpisu:
Biuro rachunkowe i jego skuteczna reklama
http://www.sylpio.com/
 
2012-03-07 09:21
Jubiler.blog do wpisu:
Odliczenie VAT - Rozporządzenie Ministra
A to ciekawe...


O mnie


Kategorie Bloga
 
Ogólne
 
Archiwum Bloga
 
Rok 2012

ksiegowosc bez granic

wolny ksiegowy

2012-02-27 11:49
 Oceń wpis
   

Temat, który pojawia się w wybranych branżach to odliczenie VAT alkohol. Dotyczy to przede wszystkim posiadaczy barów, lokali, które w swej ofercie zawierają również sprzedaż napojów wyskokowych. Często głównym źródłem dochodów jest właśnie sprzedaż tego typu produktów, trunków. Nic zatem dziwnego, że często pojawiają się wątpliwości dotyczące tego, czy możemy nabyty alkohol odliczyć jako koszt prowadzenia działalności. Jest to dość specyficzny rodzaj produktów, dlatego też i w sposób odpowiedni musimy podejść do tego zagadnienia.

Jak wspomniałem dla niektórych firm to główne spektrum działalności, dlatego niezwykle istotne jest, aby odpowiednio zinterpretować swoje prawa i obowiązki, z którymi będziemy mieli do czynienia.

Odliczenie VAT a rejestracja to kolejna kwestia, z którą spotykają się osoby handlujące alkoholem. Wielu z tego typu przedsiębiorców jeszcze zanim oficjalnie stanie się przedsiębiorcami wykonuje pewne ruchy, które mają na celu przyspieszyć pewne procesy, z którymi niestety każdy zaczynający z biznesem musi się spotkać. W przypadku lokali z alkoholem dochodzą dodatkowo obowiązki związane z sanepidem oraz z koncesjami na alkohol. To kolejne upływające dni – często zatem ludzie decydują się w tym czasie na remont lokalu, czy an zakup towaru pod handel. Zakupy i wydatki tego typu generowane są jeszcze przed rozpoczęciem działalności, dlatego radzę dokładnie dowiedzieć się, czy tego typu wydatki mogą być uznawane za koszty Twojej działalności.

Tagi: odliczenie vat alkohol, odliczenie vat rejestracja

Komentarze